Kompetencje zawodowe specjalistów z dziedziny ortopedii przyjmujących w Sports Medic powoduje, że placówka taka jest chętnie typowana przez pacjentów mających kłopoty z usprawnieniem ruchu. Ortopedia Wrocław w tym miejscu zrealizowana jest też z uwzględnieniem chirurgii urazowej. Obejmie operacyjne leczenie stawów, kości i więzadeł. Specjaliści traumatolodzy w kontakcie z pacjentami sugerują się innowacyjnymi metodami leczenia urazów i chorób. Ich duża wiedza oraz lata praktyki pozwolą na dostosowanie leczenia zawsze pod względem wybranych pacjentów.

Zabiegi chirurgiczne dotyczą zwykle: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy. Schorzenia w takiej placówce poddawane leczeniu są również z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej, przede wszystkim w chorobach z jakimi zmagają się sportowcy. Zaliczają się do nich: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych oraz kontuzje mięśni. W ośrodku mają też miejsce badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem USG bioderek.

Zabiegi ortopedyczne zaliczają się do skomplikowanych zabiegów, ze względu na to, że aparat kostno – stawowy jest skomplikowany. We wskazanej placówce pacjenci nie muszą się natomiast czegokolwiek obawiać, bo pracują tutaj specjaliści, jacy świetnie radzą sobie z ich przypadkiem medycznym.

Wykwalifikowana kadra ma do użycia nowoczesny sprzęt i realizuje zabiegi z uwzględnieniem doniesień z zakresu ortopedii oraz traumatologii. Eksperci, którzy są zatrudnieni w takim ośrodku specjalizują się też w kontuzjach osób uprawiających sport i osób, które preferują aktywny tryb życia. W pierwszej kolejności odbywa się diagnoza i leczenie schorzeń układu ruchu. Dotyczą one: stawów, mięśni i kości. Wykwalifikowani specjaliści ortopedii zajmują się skorygowaniem wad postawy, terapią wad rozwojowych narządu ruchu oraz przywróceniem go do maksymalnej sprawności. Przyjmowane są dzieci oraz dorośli. W placówce zastosowane są nowoczesne techniki leczenia i pacjenci mogą spodziewać się efektami leczenia.