Specjalistyczna implantoprotetyka stomatologiczna zrealizowana jest w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom. Odbudowa zębów na implantach umożliwia uzyskanie stałego rezultatu estetycznego a także wyraźnie poprawia zaburzoną przez stratę zębów mechanikę narządu żucia. Moment zanim zostaną nałożone implanty zębów to długi proces. Obejmuje: wszczepienie implantu, osadzenie korony zęba, mostu albo protezy na implancie.

Następnie ma miejsce także rekonwalescencja. Zabieg zrobiony jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci mogą się do kliniki zgłaszać tak samo z dużymi ubytkami, jak i pojedynczymi. W działającej na terenie Katowic placówce medycznej dentyści mają długoletnie doświadczenie oraz stale się kształcą.

Zakres usług związanych z implantami jest każdorazowo omawiany osobiście. Stomatolodzy podążają za oczekiwaniami pacjentów. Implantologia rozwija się w tym miejscu na najwyższym poziomie. Pacjenci są informowani o tym, jak będzie kierowało się leczenie. Nie ma znaczenia, jak utrudniony jest przypadek konkretnego pacjenta, można spodziewać się, że będzie zaleczony. Dentyści z Citistom w przypadku potrzeby konsultują się pomiędzy sobą, w zakresie pozostałych specjalności, jeśli leczenie implantologiczne jest skomplikowane.

Leczenie ma miejsce po wnikliwej diagnostyce. Po przeanalizowaniu wyników badań oraz wymagań chorego dentysta zaprezentuje różne rozwiązania z zakresu protetyki. Po zaakceptowaniu rozkładu leczenia oraz kosztów finansowych, na następnej wizycie ma miejsce implantacja. Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach, przy zastosowaniu dedykowanych narzędzi.

Implant zamieszczony jest w kości, w otworze zrobionym przy zastosowaniu kalibrowanych wierteł. Następnie jest wkręcony z odpowiednią siłą. W efekcie otrzymuje się doskonałe efekty estetyczne. Po zabiegu pacjent jest dokładnie informowany o rekomendacjach po zabiegu. Leczenie z zakresu implantologii w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom jest dokładnie rozplanowane i stricte dostosowane do wszystkich pacjentów.