Będzie to perfekcyjne wyjście dla zapracowanych kobiet, jakie nie mają po prostu czasu na wykonywanie makijażu, a chcą pozostać niezmiennie piękne oraz zachować rześki wygląd. Najpierw trzeba wraz z klientką uzgodnić przede wszystkim kolor kresek, jakie zostaną narysowane, wszystko winno pozostać dopasowane do aparycji. Kolejnym krokiem jest rozpoznanie kształtu narysowanych kresek, i tu należy wziąć pod szczególną uwagę owal twarzy, jak i naturalne linie, w wypadku makijażu permanentnego, będą to linie brwi, lub ewentualnie kontur ust.

W przypadku rysowania brwi, stosowanymi odcieniami będą najczęściej czarny bądź brązowy, zaś w przypadku ust każda by nowatorski kolor był zbliżony do tego oczywistego – makijaż permanentny bielsko. Czas wykonywania takiego zabiegu trwa przeważnie od jednej godziny do trzech, co jest zależne bezsprzecznie od tego, ile detalów twarzy chce się poddać zabiegowi zrealizowania makijażu permanentnego.

Przed wykonaniem wypada naturalnie zdezynfekować skórę. Kiedy już klientka wybierze kształt kresek, które mają pozostać wykonane, linergistka nakreśla je najpierw normalną kredka, później zaś przystępuje do zabiegu zrealizowania makijażu permanentnego. Tutaj barwnik pozostaje wprowadzony do warstwy naskórka za pomocą szczególnego urządzenia. Po wykonanym zabiegu kosmetyczka poddaje skórę, na której był wykonywany zabieg, ponownej dezynfekcji i nakłada krem, który ma właściwości łagodzące dla podrażnionej cery. Mogą się wytworzyć nieduże strupki, które same odpadną oraz pod żadnym pozorem nie wolno ich oskrobywać. Po paru dniach zaczerwienia oraz podrażnienie, jak i strupki, znikną. Będzie można już w owym czasie podziwiać efekty wykonania makijażu permanentnego.