Wszechstronne właściwości oliwy z oliwek dostępnej w sklepie Kolebka Smaku powodują, że klienci są przekonani do tego, żeby kupować oliwę z Hiszpanii oraz grecką. W artykułach tematycznych umieszczonych na stronie https://kolebkasmaku.pl/artykuly/ można znaleźć potwierdzenie na to, że jest to rzeczywiście superfoods. Oliwa z oliwek obniży poziom cholesterolu LDL, a podwyższa poziom dobrego.

Produkt ten dostarczy także witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, jak i składników mineralnych. Inne cechy oliwy z oliwek to: działanie przeciwutelniające, hamowanie stanów zapalnych, wzmocnienie układu odpornościowego, wyregulowanie pracy układu hormonalnego, działanie przeciwdziałające miażdżycy, pozytywny wpływ na ciśnienie krwi, regulowanie poziomu glukozy we krwi. Oliwa z oliwek sprawdzi się również w profilaktyce: chorób sercowo – naczyniowych, nowotworów, cukrzycy typu 2 oraz zespołu metabolicznego. Badania wykazują również, że oliwa z oliwek spowolni procesy starzenia się organizmu. Optymalny skład ma oliwa z oliwek extra virgin, a więc właśnie ta, która oferowana jest w podanym sklepie.

Oliwa premium z pierwszego tłoczenia ma tak dużo prozdrowotnych właściwości, że faktycznie warto uwzględnić ją w codziennej diecie. Specjaliści z punktu sprzedaży Kolebka Smaku przekonują, że opłaca się wdrożyć ten rodzaj oliwy do standardowej diety. Dotychczasowe pozytywne opinie od stałych klientów są tego dowodem. Pojemności, w jakich można zakupić oliwy to: 250 ml, 500 ml, 750 ml, 1 l, 1,5 l, 2 l, 3 l a także 5 l. Ceny są przeróżne, czyli każdy może sobie pozwolić na zakup. Wybrane wyroby są opisane, a ekspedienci udzielają wskazówek, poznając ich preferencje smakowe klientom. Zasady robienia zakupów są jasno dookreślone, co sprzyja dobremu imieniu marki. Kolebka Smaku jako bezpośredni importer oliwy z oliwek extra virgin współpracuje ze znanymi producentami z Hiszpanii a także z Grecji.