Obecnie wielu panów musi borykać się z kłopotem stresu i nazbyt szybkiego tempa życia. W szeregu przypadków negatywny wpływ na nich może mieć też fakt, że od przedstawicieli tej płci wymaga się wielu przeróżnych rzeczy. Wielokrotnie napełnienie wszystkich oczekiwań jest ponad ich siły. Nic wobec tego dziwacznego, iż sytuacja taka odbija się również na ich zdrowiu oraz samopoczuciu. Nie zostaje również obojętna na ich życie intymne.

Wielokrotnie nadmiernie obszerny oraz nadmiernie długo utrzymujący się stres ma prawo na przykład wywoływać kłopoty z potencją. Dla dużej grupy mężczyzn najlepszym oraz najprostszym rozwiązaniem problemu tego kłopotu jest zastosowanie słusznych leków na poprawę potencji. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że chociaż obecnie leki takie jak środki na libido sklep internetowy cechują się wysoką skutecznością i dają względnie prędkie wyniki, nie można ich stosować nazbyt długo. W dodatku same leki na pewno nie rozwiążą kłopotu długofalowego stresu. Z drugiej jednakże kwestii regularne przyjęcie lekarstwa przez okres do dwóch miesięcy może efektywnie zniwelować kłopoty z osiągnięciem erekcji. A to w stereotypowy sposób przekłada się na polepszenie życia seksualnego i przede wszystkim na osiągniecie łóżkowej satysfakcji. A jak rozumie się samo przez się akt seksualny, głównie ten w pełni udany, pomaga też w zredukowaniu stresu oraz osiągnięciu stanu zrelaksowania.

W związku z tym lek może być wybitnie skutecznym elementem większej terapii prowadzonej przez profesjonalistę seksuologa. Niestety wciąż niewielu mężczyzn trafia do tego zawodowca. Dla wielu panów wizyta w gabinecie takiego profesjonalisty jest po prostu pewną ujmą na honorze. Przyznanie się do kłopotów, jakie występują w tak intymnej dyscyplinie jak seksualność jest dla dużej grupy panów ciągle nadzwyczaj wstydliwa.

Dlatego powszechna dostępność farmaceutyków na poprawienie potencji, które są przecież sprzedawane w aptekach bez recepty, może wielokrotnie skutkować tym, że faceci omijają gabinety seksuologa szerokim łukiem.

Jednakże tylko kompleksowa terapia, jaka łączy w sobie sesje psychoterapeutyczne ze stosowaniem funkcjonalnych i przetestowanych leków może przynieść pożądane wyniki i długotrwałe wyniki.