Wśród przeróżnych zwariowanych pomysłów przoduje w rankingach ten, jaki lansuje sposób na podryw. Na czym polega owa koncepcja? Założenie jest takie: podryw dziewczyny zawsze wygląda tak samo – rozmawiamy, robimy solidne wrażenie, pokazujemy się z najlepszej witryny oraz tak dalej. Jednakże reguła definiująca sposób na podryw ma na celu zwrócenie na nas uwagi. Szeroko znana jest reguła mówiąca o tym, iż pierwsze trzydzieści sekund jest kluczowe w ocenie człowieka. Nie mamy szans, by w tym czasie przedstawić atuty stworzonego przez nas charakteru, a jeżeli pierwsze wrażenie wypadnie kiepsko – jesteśmy w stanie przenigdy nie posiadać takiej szansy.

Sporo zależy także od tego, czy jest to oryginalna osoba, czy pragnie się na przykład odzyskać byłą – w takim wypadku zapraszamy na jak odzyskać byłą kobietę. Tutaj naturalnie pojawia się koncepcja przeinaczania odbiorcą bodźców wizualnych. Innymi słowy pobudzamy sposób na podryw. Sposobów jest dużo: na hip-hopowca, człowieka posiadającego własną firmę, luzaka, na dyskretnego romantyka oraz tak dalej. Wszystko polega na robieniu wrażenia przynależności do wskazanej klasy społecznej, jaką w naszym mniemaniu intryguje się obiekt naszego zainteresowania. Innymi słowy – idąc do klubu hiphopowego wdziewamy się w wypasione swobodne spodnie, drogie obuwie sportowe i markową, gigantyczną bluzę z kapturem.

Oprócz tego dużo biżuterii oraz kilka dodatków. Do kompletu szeroko rozstawione nogi, parę ruchów podpatrzonych w amerykańskich teledyskach i parę zwrotów zasłyszanych w piosenkach. Tak przygotowywani znajdujemy w klubie z czarną muzyką jakąś małolatkę, która nie zorientuje się w prowadzonej przez nas sztuczności oraz mamy udany podryw na hip-hopowca. Podryw na biznesmena żąda mniej zachodu. Wystarczy pożyczyć kosztowny samochód, ubrać się w garnitur oraz usiąść przy barze z kawą (w końcu prowadzimy). Niebanalne zachowanie oraz wygląd na pewno wzbudzi zainteresowanie naszą jednostką. Parę postawionych dziewczynom drinków z pewnością zadziała na którąś. Prowadzona przez nas hojność na pewno zostanie wynagrodzona udanym podrywem.